Dobra forma Krystiana Nowakowskiego z MKLA Łęczyca!

Łukasz Janikowski
Dobra forma Krystiana Nowakowskiego z MKLA Łęczyca
Dobra forma Krystiana Nowakowskiego z MKLA Łęczyca nadesłane
W niedzielę na stadionie AZS Łódź odbył się pierwszy rzut Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.Dobry poziom na zawodach zaprezentował zespół MKLA Łęczyca.Szczególnie udany występ zanotowali tyczkarze.Krystian Nowakowski uzyskał bardzo dobry wynik 3.70 m. Dwukrotnie poprawiał rekord Łęczycy młodzików należący do brązowego medalisty Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej Adriana Mikołajczyka.

To aktualnie drugi wynik w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Młodszy kolega klubowy Bartosz Żemigała ustanowił rekord życiowy (2.90 m) i zajął trzecią lokatę.
W konkursie dziewcząt drugie miejsce zajęła Katarzyna Mrozińska (2.70 m),trzecia była Martyna Olczyk (2.60 m).Ewa Różańska tradycyjnie była najlepsza w rzucie dyskiem (43.25 m) i pchnięciu kulą (14,70 m).Idąca w ślady Ewy,Oliwia Podlińska była trzecia w pchnięciu kulą (11.60 m) i czwarta w rzucie dyskiem (33.14 m).W pchnięciu kulą chłopców najlepszy wynik sezonu uzyskał Maciej Wawrzyniak (14.55 m).Wynik ten dał mu trzecie miejsce.W skoku wzwyż na trzecim miejscu uplasował się Jakub Staniszewski (185 cm),czwarty był z tym samym wynikiem Krystian Kaźmierczak, piąty Kamil Zatyka (180 cm).Bardzo dobrze wypadli także płotkarze w biegu na 110 m przez płotki.Maciej Kamiński zajął czwarte miejsce (15.45 s),Adam Jaśkiewicz był ósmy (15.76 s).Obaj poprawili rekordy życiowe.Martyna Tomes uplasowała się na trzeciej pozycji w trójskoku (10.65 m),Kamil Zatyka na siódmej (12.35 m).