Ewa Różańska najlepszą zawodniczką Otwartych Mistrzostw Aleksandrowa Łódzkiego

Startem w Otwartych Mistrzostwach Aleksandrowa zawodnicy MKLA Łęczyca zainaugurowali rywalizację sezonu jesiennego. Zawody były bardzo dobrze obsadzone. Wystartowało w nich wielu reprezentantów Polski w tym medaliści Mistrzostw Świata i Europy. Nie zawiodła oczekiwań łęczycka gwiazda Ewa Różańska która za wynik 48.22 m została uznana najlepszą zawodniczką imprezy i uhonorowana specjalną nagrodą za swoje osiągnięcie.

Uzyskanym wynikiem utalentowana miotaczka poprawiła własny rekord Łęczycy i umocniła się na pozycji liderki w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w tej konkurencji. Zwyciężyła także w konkursie pchnięcia kulą o wadze 4 kg (14.04 m).

W konkurencjach męskich najlepszym zawodnikiem był wychowanek MKLA Łęczyca aktualnie reprezentujący barwy MKS Aleksandrów Robert Urbanek który w rzucie dyskiem uzyskał 61.87 m. Wyprzedził tym osiągnięciem v-ce mistrza Europy w trójskoku Karola Hoffmana.

W tym doborowym towarzystwie bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali reprezentanci MKLA Łęczyca. Maciej Wawrzyniak zajął z dobrym wynikiem drugie miejsce w pchnięciu kulą 7 kg (13.12 m), na szóstej pozycji uplasował się Kacper Dudkiewicz (10.61 m). Na drugim miejscu uplasowała się także w skoku wzwyż kobiet Katarzyna Ignatowicz (147 cm). Trzeci w biegu na 400 m z nowym rekordem życiowym był Bartosz Subocz (52.97 s), piąty Mateusz Grabski (53.71 s). Na czwartej pozycji w skoku w dal zakończyła rywalizację Marta Budner (4.89 m). W skoku o tyczce trzecie miejsce zajął powracający po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Krystian Nowakowski (3.40 m), czwarty był z tym samym wynikiem Bartosz Żemigała.

Obok rywalizacji w kategorii open toczyli swoje zmagania młodzicy.Najlepszym zawodnikiem w zespole MKLA był zdobywca dwóch srebrnych medali Jakub Grabski, 100 m (12.18 s), 300 m (39.24 s). W skoku o tyczce najlepszy był Filip Dudka (2.90 m), drugie miejsce zajął Filip Bartczak (2.10 m). Trzecie miejsce w pchnięciu kulą 3 kg zajęła Katarzyna Różańska (9.98 m). Zajęła także czwarte miejsce w rzucie dyskiem (29.88 m).To nowy rekord życiowy zawodniczki.