MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mirosław Andrysiak zostanie honorowym obywatelem Łęczycy? Radni wkrótce podejmą decyzję!

Joanna Kaźmierczak
Joanna Kaźmierczak
Na zdjęciu trener Mirosław Andrysiak
Na zdjęciu trener Mirosław Andrysiak archiwum
We wtorek, 23 kwietnia odbędzie się kolejna sesja rady miejskiej w Łęczycy. W porządku obrad znalazła się m.in. uchwała w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łęczyca Panu Mirosławowi Andrysiakowi.

Wybitny trener zostanie Honorowym Obywatelem Łęczycy?

- Mirosław Andrysiak jako trener z olbrzymim zaangażowaniem i poświęceniem pracował i trenował wychowanków klubu MKLA Łęczyca, ucząc jednocześnie uczciwości, zaangażowania, wzajemnej współpracy i szacunku swoich podopiecznych. Nadanie Honorowego Obywatelstwa Miasta Panu Mirosławowi Andrysiakowi będzie doskonałym uhonorowaniem człowieka, który jako wybitny trener miał wpływ na kształtowanie życiowych postaw wielu młodych ludzi, pomagając im odnajdywać i rozwijać talenty - czytamy w uzasadnieniu.

Mirosław Andrysiak (1959 – 2023) wybitny trener lekkiej atletyki i zasłużony działacz sportowy. Stworzył jedyny w Łęczycy klub lekkoatletyczny Młodzieżowy Klub Lekkiej Atletyki, którego wychowankowie osiągają ogromne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Wychowankami Andrysiaka byli m.in. Robert Urbanek - medalista mistrzostw świata i Europy w rzucie dyskiem, Ewa Różańska - obecna wicemistrzyni Europy w rzucie młotem czy olimpijczyk Robert Wolski (Ateny 2005).

Swoją sportową drogę zaczął w siódmej klasie szkoły podstawowej trenując biegi średnie pod okiem trenera Jerzego Ponomarenki, który zaszczepił w nim pasję do lekkoatletyki. W 1984 roku ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku uzyskując tytuł magistra wychowania fizycznego. W 2003 roku został trenerem I klasy sportowej.

Od początku związany z Łęczycą jako trener, nauczyciel i wychowawca w Szkole Podstawowej Nr 1, Gimnazjum i Szkole Podstawowej Nr 4. W latach 1993-99 był doradcą metodycznym w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Płocku. Od 2004 roku był członkiem zespołu Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Lekkoatletyki PRO-LA odpowiedzialnym za koordynację działań w małych miastach. Od 2005 roku był delegatem w krajowych zjazdach sprawozdawczo – wyborczych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Kilkukrotnie powoływany przez PZLA jako trener kadry juniorów sekcji skoków na zawodach międzynarodowych. Odznaczony za zasługi brązowym i srebrnym medalem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Trener Andrysiak zmarł w październiku 2023 r. po walce z ciężką chorobą. W grudniu Mirosław Andrysiak został patronem Stadionu Miejskiego w Łęczycy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leczyca.naszemiasto.pl Nasze Miasto