Grad medali MKLA Łęczyca na Mistrzostwach Województwa Juniorów [FOTO]

Łukasz Janikowski
Aż dziewiętnaście krążków przywieźli lekkoatleci MKLA Łęczyca z odbywających się w Łodzi Mistrzostw Województwa Łódzkiego juniorów. Reprezentanci Łęczycy nie zawiedli, a niektórzy z nich stawali na podium nawet w dwóch konkurencjach.

Dwukrotnie na podium z bardzo dobrymi wynikami stawała Martyna Tomes. Zwyciężyła w trójskoku (10.88 m) i była druga w skoku w dal (5.04 m). Oliwia Podlińska zajęła pierwsze miejsce w pchnięciu kulą (12.34 m),oraz trzecie w rzucie dyskiem (32.07 m). Maciej Wawrzyniak z kolei był pierwszy w pchnięciu kulą juniorów (14.22 m) i trzeci w rzucie dyskiem (40.83 m). Pierwsze miejsca w rywalizacji juniorek zajęła Katarzyna Ignatowicz w skoku wzwyż (157 cm) i Martyna Olczyk w skoku o tyczce (2.52 m).

Na drugich miejscach w tej samej kategorii wiekowej uplasował się Kacper Dudkiewicz w pchnięciu kulą (11.37 m),Krystian Kaźmierczak w skoku wzwyż (181 cm).Takie same miejsca w konkursie juniorów młodszych,z tymi samymi wynikami zajmowali Zatyka Kamil i Rybarczyk Paweł. Grabski Mateusz po dobrym biegu na 1500 m (4.14.81 min) zajął drugie miejsce.Tą samą lokatę w pchnięciu kulą juniorów młodszych zajął Adrian Walczak w pchnięciu kulą (12.87 m), Krystian Nowakowski w skoku o tyczce (3.62 m) i Jakub Staniszewski w skoku w dal (6.02 m). Srebrny medal zdobyła także sztafeta 4 x 100 m juniorów młodszych. Brązowe medale dla MKLA Łęczyca zdobywali także: Adam Jaśkiewicz (110 m. ppł., 14.97 s), Paweł Rybarczyk (skok o tyczce, 3.42 m) i Bartosz Subocz (800 m, 2.03.03 min).