Halowe Mistrzostwa Województwa Młodzików: Grad medali dla MKLA Łęczyca

just, MKLA Łęczyca
Doskonale spisali się zawodnicy MKLA Łęczyca na odbywających się w hali łódzkiego RKS Halowych Mistrzostwach Województwa.Młodzi lekkoatleci zdobyli czternaście medali.Pięć złotych,sześć srebrnych i trzy brązowe.

- Gwiazdami zespołu byli Adrian Walczak i Krystian Nowakowski,zdobywcy podwójnych tytułów mistrzowskich - informuje Mirosław Andrysiak, trener MKLA Łęczyca. - Adrian Walczak zwyciężył w skoku w dal (5.55 m) i pchnięciu kulą (11.55 m).W obu konkurencjach poprawił rekordy życiowe.Krystian Nowakowski zdobywając złote medale także ustanawiał rekordy życiowe.Był najlepszy w skoku o tyczce (3.20 m) oraz skoku wzwyż (169 cm).

Dwukrotnie na podium stawał Adam Jaśkiewicz. Zwyciężył z bardzo dobrym wynikiem (8.72 s) w biegu na 60 m przez płotki i zajął trzecie miejsce w biegu na 60 m (7.63 s).
Dwa srebrne medale w biegach sprinterskich zdobyła Maja Wiśniewska (60 m-8.38 s,300 m-46.92 s).Srebrne medale dla Łęczycy zdobyli także: Szymon Osowski w pchnięciu kulą (10.60 m), Dominik Nowakowski w skoku wzwyż (169 cm) i Julia Nejman w skoku w dal 4.79 m).
Brązowe przypadły w udziale Gabrieli Flejszman w pchnięciu kulą (9.79 m) i Bartoszowi Żemigale w skoku o tyczce (2.50 m).Wszyscy medaliści ustanowili rekordy życiowe.