Nasza Loteria

Miasto podpisało umowę na budowę Pierścienia Księżnej Salomei. Szlak będzie prowadził z Łęczycy do Tumu

Joanna Kaźmierczak
Joanna Kaźmierczak
W poniedziałek w UM w Łęczycy podpisano umowę z wykonawcami
W poniedziałek w UM w Łęczycy podpisano umowę z wykonawcami UM w Łęczycy
Kolejny krok ku realizacji wielomilionowej inwestycji. Miasto podpisało umowę na budowę Pierścienia Księżnej Salomei. Szlak będzie prowadził z Łęczycy do grodziska w Tumie.

Podpisano umowę z wykonawcami

W ubiegłym tygodniu burmistrz Paweł Kulesza podpisał umowę z konsorcjum firm „EVECO” Ewa Pieraj, P.P.H.U. „EKOINŻBUD” Piotr Pieraj na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem robót budowalnych związanych z zadaniem budowy Pierścienia Księżnej Salomei. Prace polegać będą na opracowaniu dokumentacji, wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii oraz uzgodnień. W ramach zadania, w obrębie terenu miasta, zaprojektowane i zbudowane zostaną drogi wychodzące z okolic Parku Miejskiego w kierunku Tumu oraz Grodziska o dwóch odcinkach o łącznej długości ok. 932 metrów.

Burmistrz podkreśla istotę tej inwestycji, wyróżniając jej znaczenie w aspekcie turystycznym miasta.

- Nasze miasto jest naprawdę interesującym miejscem na turystycznej mapie, a znajdujące się w sąsiedztwie Grodzisko, Zagroda Chłopska czy Archikolegiata umacniają jego znaczenie. Umożliwienie turystom pieszego, a przede wszystkim bezpiecznego, przemieszczenia się było przez lata jednym z pomysłów, które nie mogły doczekać się realizacji, dlatego jestem zadowolony, że jesteśmy na dobrej drodze – mówi Paweł Kulesza, burmistrz Łęczycy. To inwestycja kierowana także dla mieszkańców, ponieważ brakuje w naszym mieście miejsc do spokojnych, długich spacerów. W ostatnich latach położyliśmy duży nacisk na ożywienie wschodniej części naszego miasta, a budowa Pierścienia Księżnej Salomei jest kolejnym krokiem w tym kierunku.

Na budowę szlaku pieszo-rowerowego miasto otrzymało dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 4 mln 750 tys. złotych. Wartość inwestycji wyniesie 4 mln 360 tys. zł brutto, a wykonawca na jego ukończenie ma 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Zwycięska koncepcja szlaku

Przypomnijmy, spośród 10 zgłoszonych prac zgłoszonych w konkursie na projekt szlaku, największe uznanie w oczach komisji zyskała praca Łukasza Modrzejewskiego, architekta i absolwenta wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Praca ta zawierała w sobie połączenie elementów historycznych i architektonicznych. Sama trasa podzielona została na trzy odcinki: kamienny, drewniany i ceglany. Materiały wykorzystane do budowy ścieżek są nieprzypadkowe, bowiem to właśnie z nich zbudowane są najpopularniejsze atrakcje i zabytki w pow. łęczyckim (zamek w Łęczycy – cegła, grodzisko w Tumie – drewno, archikolegiata tumska – kamień).

W projekcie szlaku uwzględniono m.in. ławki, altany, stanowiska naprawy rowerów, tablice informacyjne czy oświetlenie. Twórca zwycięskiego projektu otrzymał od samorządów nagrodę w wysokości pięciu tysięcy złotych.

od 16 lat
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy coraz częściej podróżują po kraju samolotem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na leczyca.naszemiasto.pl Nasze Miasto