MKLA Łęczyca: Dobre Starty na Mistrzostwach Polski Juniorów

Joanna Kaźmierczak
Kolejne wspaniałe sukcesy łęczyckich lekkoatletów
Kolejne wspaniałe sukcesy łęczyckich lekkoatletów fot. MKLA Łęczyca
Dobrze zaprezentowali się zawodnicy MKLA Łęczyca podczas odbywających się w Lublinie Mistrzostw Polski Juniorów. Najlepiej wypadł biegający na 110 metrów przez płotki Jakub Florczak. Jako jedyny z grupy zakwalifikował się do ścisłego finału w którym z wynikiem 14.84 s zajął siódmą lokatę.

Wspaniałe sukcesy łęczyckich lekkoatletów

Dziesiąty w skoku o tyczce (3.90 m) był Krystian Nowakowski. Na siedemnastej pozycji z rekordem życiowym (3.70 m) uplasował się Eryk Sewiło. Dominik Nowakowski zajął czternastą lokatę w trójskoku (12.78) i szesnastą w skoku w dal (6.30 m).

Zawodnicy wystartowali na miarę swoich możliwości. Wykazali dobrą skuteczność startową ustanawiając swoje najlepsze wyniki w sezonie, oraz plasując się na dużo wyższych miejscach niż ich pozycje w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.