MKLA Łęczyca: Wysokie loty Filipa Dudki

Wysoką formą popisał się podczas II Mityngu Kwalifikacyjnego Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Filip Dudka. Zawodnik MKLA Łęczyca zajął trzecie miejsce w konkursie skoku o tyczce z rekordem życiowym (3.50 m). To aktualnie najlepszy rezultat w Polsce rocznika 2006. W tej samej konkurencji czwarty był Eryk Sewiło (3.10 m).

Bardzo dobrze zaprezentowali się płotkarze w biegu na 110 m przez płotki. W rywalizacji rocznika U-20 zwyciężył Jakub Florczak (14.75 s), przed Adamem Jaśkiewiczem (16.98 s). Drugą lokatę w zmaganiach juniorów młodszych (U-18) zajął Eryk Sewiło (17.29 s), trzeci był Mikołaj Szczęsny (17.35 s).

Natalia Bieniak na czwartej pozycji ukończyła bieg na 80 m p.płotki U-16 (14.25 s).

Dobre przygotowanie do sezonu potwierdzili sprinterzy startujący na 400 m. Mateusz Grabski zajął piątą lokatę (51.76 s), Bartłomiej Subocz był szósty (51.99 s), Jakub Grabski ósmy (52.76 s).

Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszyscy startujący zawodnicy MKLA poprawili rekordy życiowe.