Najlepszy występ MKLA Łęczyca! [GALERIA!]

Łukasz Janikowski
Największy sukces MKLA Łęczyca!
Największy sukces MKLA Łęczyca! UM Łęczyca
Wielkim sukcesem zakończyli rywalizację na odbywającej się we Wrocławiu Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zawodnicy MKLA Łęczyca. O kolejne dwa medale powiększyła swoją już i tak imponującą kolekcję medali Ewa Różańska. Ośmioosobowa reprezentacja MKLA Łęczyca zajęła dziewiątą lokatę w ogólnopolskiej klasyfikacji medalowej i pierwsze w klasyfikacji wojewódzkiej. To największy sukces w historii łęczyckiego klubu!

Ósma zawodniczka Mistrzostw Europy nie miała żadnych problemów ze zdobyciem złotego medalu w pchnięciu kulą. Zwyciężyła z bardzo dobrym wynikiem 16.02 m, przed Angeliką Woźniak 15.06 m Błyskawica Domaniewice i Joanną Hajdrowską RTL ZTE Radom 14.33 m.

W rywalizacji dyskobolek faworytką była Agnieszka Kulak (Jantar Ustka) i ona zdobyła złoty medal 43.08 m. Ewa Różańska zajęła drugie miejsce 42.65 m, na trzecim miejscu uplasowała się Joanna Markowska z Piasta Gliwice 40.63 m.

Bez żadnych kompleksów poczynał sobie z wyżej sklasyfikowanymi rywalami Adrian Mikołajczyk w skoku o tyczce. Reprezentant MKLA trzykrotnie poprawiał rekord życiowy i zakończył rywalizację na trzeciej pozycji 4.20 m. Taki sam wynik uzyskał drugi w konkursie Aleksander Tomczak (Osot Szczecin), a zwyciężył Andrzej Łaski LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz 4.30 m.

W finale skoku wzwyż dziewcząt ósme miejsce zajęła Katarzyna Ignatowicz 162 cm i jest to jej najlepszy występ na Mistrzostwach Polski. W tej samej konkurencji wśród chłopców jedenasty był Krystian Kaźmierczak 185 cm. Na dwudziestej pozycji uplasował się Bartosz Wojtera 180 cm. W skoku o tyczce Karolina Siuda była siedemnasta 2.20 m a Martyna Olczyk zajęła dziewiętnaste miejsce 2.00 m. Na dwudziestej drugiej pozycji zakończył rywalizację w pchnięciu kulą Maciej Wawrzyniak 14.24 m.

Zawodników do startu w zawodach przygotowywał trener Robert Kubiak i Mirosław Andrysiak.

(info&foto: UM Łęczyca)