Oliwer Miśkiewicz z Łęczycy zwycięzcą cyklu "O puchar Agnieszki Radwańskiej"

Łukasz Janikowski
Łęczycanin z pucharem Agnieszki Radwańskiej!
Łęczycanin z pucharem Agnieszki Radwańskiej! MMKT Łęczyca
Na dwóch najnowocześniejszych obiektach Wielkopolski, w Poznaniu oraz w pobliskim Puszczykowie, dobiegły końca zmagania najmłodszych adeptów tenisa, biorących udział w programie Tenis 10, prowadzonym przez PZT oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zwycięzcą całorocznego cyklu został Oliwer Miśkiewicz, podopieczny MMKT Łęczyca i uczeń łęczyckiej SP nr 3.

W całym 2 dniowym turnieju wzięło udział ponad 100 zawodników. Lider klasyfikacji Oliwer Miśkiewicz zagrał jak na mistrza przystało. W finale stoczył wyrównany pojedynek z Oliwią Sybicką, wiceliderką cyklu. Oliwer wygrał mecz finałowy i tym samym został zwycięzcą całej rocznej imprezy i potwierdzając, że jest jednym z najlepszych młodych tenisistów w Polsce. W cyklu grały jeszcze dwie młodsze dziewczynki: 6-letnia Nadia Jasińska z SP-4, która zajęła wysokie 11 miejsce oraz Oliwia Gibowska - 50 na ok. 70 sklasyfikowanych dzieci z całej Polski Serdeczne gratulacje dla naszych młodych tenisistów.

Ogólnopolski cykl turniejów Tenis 10, któremu patronuje Nr 3 światowego rankingu – Agnieszka Radwańska – był w tym roku największym przedsięwzięciem dla młodych tenisistów w Polsce. Cykl składał się z 11 comiesięcznych turniejów granych na przemian w Poznaniu i Puszczykowie. Łączna pula nagród przewidziana dla najlepszych w całej serii to 40.000 zł. O końcowym zwycięstwie Oliwera zdecydowała suma zdobytych punktów w każdym z 11 turniejów.

Z kolei w niedzielę 11 grudnia dobiegł końca tegoroczny Wilson Kids Cup Łęczyca Open pod Honorowym Patronatem Burmistrza Łęczycy. To najstarszy w Polsce cykl imprez dla najmłodszych. Brało w niej udzia ok. 100 dzieci w wieku od 6 do 10 lat z różnych miast i klubów całej Polski. Nowością cyklu było to, że imprezy letnie, jak zwykle odbywały na pięknych 8 kortach w Królewskiej Łęczycy, zaś halowe organizowaliśmy w prawdziwie profesjonalnej 4-kortowej hali tenisowej w Pabianicach. Triumfatorzy cyklu otrzymali specjalne Trofea oraz cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu i gadżetów tenisowych od Wilson Polska.

Nasza „eksportowa” trójka młodych, tenisowych diamentów z MMKT – Łęczyca, czyli: Oliwia, Nadia oraz Oliwer zajęła wysokie miejsca w końcowym rankingu. Po rozegraniu 9 turniejów drugie miejsce w kategorii czerwonej – 8 latków utrzymała Nadia Jasińska z SP 4, zaś Oliwia Gibowska była trzecia na ponad 30 sklasyfikowanych dzieci. W kategorii pomarańczowej (do lat 9) rywalizował z kolei Oliwer Miśkiewicz, który zajął ostatecznie drugie miejsce wśród ponad 30 dzieci.