Para MMKT Łęczyca Mistrzyniami Województwa w grze podwójnej

Joanna Kaźmierczak
Łęczycki klub tenisowy reprezentowało 5 zawodniczek, które wróciły z 7 medalami
Łęczycki klub tenisowy reprezentowało 5 zawodniczek, które wróciły z 7 medalami fot. MMKT Łęczyca
Udany weekend mają za sobą tenisistki MMKT Łęczyca, które brały udział w Letnich Mistrzostwach Województwa Łódzkiego 2021 dziewcząt i chłopców do lat 12. Łęczycki klub tenisowy reprezentowało 5 zawodniczek, które wróciły z 7 medalami – dwoma złotymi, jednym srebrnym i czterema brązowymi.

Sukcesy łęczyckich tenisistek

Letnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego, ze względu między innymi na pogodę, odbywały się w Piotrkowie Trybunalskim, na hali sportowej w Pabianicach, a finał dziewcząt został rozegrany na łęczyckich kortach.

Reprezentacja MMKT Łęczyca dobrze wypadła w rozgrywkach. Nadia Ptak dotarła do ćwierćfinału, para Alicja Aniszewska/Julia Aniszewska zajęła III miejsce. W grze singlowej Basia Kowalska i Alicja Aniszewska zajęły III miejsce, natomiast Nadia Jasińska uległa dopiero w finale rozgrywek.

W grze podwójnej para Nadia Jasińska/Basia Kowalska nie miały sobie równych, pewnie pokonując rywalki z Łodzi stosunkiem 6:0/6:0 w pojedynku trwającym 40 minut.