"Dziewiątka Łódź" zwycięża w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej

ksu
Drużyna siatkarek z KS Dziewiątka zwyciężyła w V Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt. W turnieju, który odbył się w dniach 28-30 na hali sportowej w Piątku, wystapiło sześć drużyn: MKS Dąbrowa Górnicza, Dargfil Tomaszów Mazowiecki, KS "Dziewiątka Łódź", Abis SP 64 Łódź oraz dwie drużyny z Białorusi.

Przypomnijmy, w ubiegłorocznej edycji turnieju triumfowały zawodniczki z Białorusi. Podczas niedzielnego finału tym razem to siatkarki z "Dziewiątki"pokonały je w emocjonującej walce.
Pierwszy set wygrały Białorusinki. Kolejne sety to już zacięta walka punkt za punkt. Ostatecznie łodzianki wygrały w setach 3:1 (-26,22,22,22)

- Nie ukrywam, że zwycięstwo w turnieju było dla nas dużą niespodzianką - mówi z zadowoleniem Ryszard Blaźniak, trener łódzkiej "Dziewiątki". - Tym bardziej, że zespół Białorusi jest przeciwnikiem z tzw. wyższej półki, wywodzącej się z rosyjskiej szkoły piłki siatkowej, która jest liczącą się marką na całym świecie - dodaje trener.

Walkę o trzecie miejsce wygrały zawodniczki z ABIS SP64 Łódź, które pokonały Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:0.Piąte miejsce zajął zespół Białorusi 2, na szóstej pozycji uplasowała sie drużyna z MKS Dąbrowa Górnicza.