Sukcesy łęczyckich wieloboistów na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Joanna Kaźmierczak
Sukcesy łęczyckich wieloboistów na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski fot. MKLA Łęczyca
Brązowy medal z rekordem Łęczycy (5980 pkt) w dziesięcioboju zdobył podczas odbywających się w Warszawie Młodzieżowych Mistrzostw Polski Szymon Kłosiński. Paweł Rybarczyk z wynikiem (5620 pkt) ukończył rywalizację na piątym miejscu.

Pozostałe wyniki łęczyckich lekkoatletów

Szymon najlepiej spisał się w skoku o tyczce (4.30 m), biegu na 400 (52.96 s) i 1500 m (5.11.80 min). We wszystkich tych konkurencjach zajął pierwsze miejsca. Paweł w skoku o wzwyż zajął drugie miejsce (187 cm), w skoku o tyczce (3.80 m) i biegu na 110 m przez płotki (16.29 s) plasował się na trzecich pozycjach.

Równolegle do Mistrzostw Polski odbywał się Ogólnopolski Mityng Kwalifikacyjny w Wielobojach rocznika U-18.W tej rywalizacji prawo udziału w Mistrzostwach Polski zapewnili sobie zawodnicy MKLA Łęczyca. Hubert Woźniak zajął drugie miejsce z bardzo dobrym wynikiem (5272 pkt). Zwyciężył w biegu na 110 m przez płotki (15.15 s), 400 m (55.65 s) i w rzucie oszczepem (45.70 m). Jakub Żelechowski był piąty (4423 pkt). Najlepiej zaprezentował się w rzucie dyskiem (26.87 m 2 m-ce ) i skoku o tyczce (3.20 m 2 m-ce).