Świetny start lekkoatletów MKLA na Mityngu Otwarcia Sezonu w Aleksandrowie Łódzkim

Justyna Sobczak
Bardzo dobrze zaprezentowali się lekkoatleci MKLA Łęczyca w Mityngu Otwarcia Sezonu w Aleksandrowie Łódzkim

- Szczególnie cieszą rezultaty kilku juniorów młodszych - mówi Mirosław Andrysiak, trener MKLA Łęczyca.

Adam Jaśkiewicz zwyciężył z bardzo dobrym wynikiem w biegu na 110 metrów przez płotki (14.89 s). Oliwia Podlińska wygrała konkurs pchnięcia kulą (11.77 m) i zajęła drugie miejsce w rzucie dyskiem (32.48 m).

Kamil Zatyka był najlepszy w skoku wzwyż (185 cm), a Martyna Tomes była druga w trójskoku (11.08 m).

- Rezultaty te dają zawodnikom już u progu sezonu kwalifikację do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - mówi Mirosław Andrysiak.

Junior Maciej Wawrzyniak zajął drugie miejsca w pchnięciu kulą (13.78 m) i rzucie dyskiem (41.81 m).Najszybszym biegaczem na 600 m był Mateusz Grabski (1.27.86 min).Trzeci na tym samym dystansie był Bartosz Subocz (1.29.40 min).

Katarzyna Różańska była najlepsza w konkursie pchnięcia kulą młodziczek (9.15 m). Na drugim miejscu uplasowała się w rzucie dyskiem (24.90 m).