VII Halowy Mecz Lekkoatletyczny Dzieci Starszych. Najlepszy występ Łęczycan w historii zawodów [ZDJĘCIA]

Bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja Łęczycy w VII Halowym Meczu Lekkoatletycznym Dzieci Starszych (U-14) w Aleksandrowie Łódzkim. W zawodach wzięły udział zespoły Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Rąbienia i Łęczycy. Młodzi lekkoatleci wrócili do domu z pięcioma medalami, wieloma czołowymi miejscami w finałach oraz licznymi rekordami życiowymi.Był to najlepszy występ Łęczycan w historii tych zawodów.

Złoty medal z bardzo dobrym wynikiem (2.03.49 min) zdobyła w biegu na 600 metrów Amelia Konieczna.W skoku wzwyż najlepszy był Michał Boczkowski (150 cm). Na drugiej pozycji w pchnięciu kulą uplasowała się Zuzanna Bernardziak (8.86 m).

Brązowe medale zdobyli:Antonina Pilichowska skok wzwyż (130 cm),oraz Adam Rokita 40 m (6.00 s).

Dwukrotnie o medale ocierał się Juliusz Koperski, czwarty w skoku wzwyż (135 cm) i biegu na 40 m (6.13 s).Tuż za podium znalazła się także Antonina Poluchowicz skok wzwyż (130 cm),oraz Antonina Pilichowska 600 m (2.07.62 min).