Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu złotoryjskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu złotoryjskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.
Wyniki wyborów do rady powiatu złotoryjskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MELSKA Anna Agnieszka: pozycja 1 : 3,26% (1 236 głosów)
- KRUPA Henryk: pozycja 2 : 3,26% (1 236 głosów)
- TOMALAK Urszula Danuta: pozycja 3 : 3,26% (1 236 głosów)
- NIERUCHALSKI Tomasz Marek: pozycja 4 : 3,26% (1 236 głosów)
- KOCYŁA Agnieszka Ewa: pozycja 5 : 3,26% (1 236 głosów)
- WALEŃSKI Mariusz Andrzej: pozycja 6 : 3,26% (1 236 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SOBCZYSZAK Michał: pozycja 1 : 0,28% (107 głosów)
- WNĘK Krystyna: pozycja 2 : 0,28% (107 głosów)
- BERNASIEWICZ Józef: pozycja 3 : 0,28% (107 głosów)
- SŁOMIANA Zofia: pozycja 4 : 0,28% (107 głosów)
- DETNERSKI Zbigniew: pozycja 5 : 0,28% (107 głosów)
- GRZYB Izabela Urszula: pozycja 6 : 0,28% (107 głosów)
- NIKLEWICZ Paweł: pozycja 7 : 0,28% (107 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- MIARA Rafał: pozycja 1 : 3,36% (1 274 głosów)
- ZAKRZEWSKA Monika Maria: pozycja 2 : 3,36% (1 274 głosów)
- BALIŃSKI Artur Ryszard: pozycja 3 : 3,36% (1 274 głosów)
- GRUBCZYŃSKA Aneta Katarzyna: pozycja 4 : 3,36% (1 274 głosów)
- ŁABĘDZKI Wojciech: pozycja 5 : 3,36% (1 274 głosów)
- RABENDA Anna Teresa: pozycja 6 : 3,36% (1 274 głosów)
- PLUTA Mieczysław: pozycja 7 : 3,36% (1 274 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- RASZKIEWICZ Ryszard Wincenty: pozycja 1 : 2,94% (1 115 głosów)
- MULARCZYK Edyta Danuta: pozycja 2 : 2,94% (1 115 głosów)
- CHARYTONIUK Danuta: pozycja 3 : 2,94% (1 115 głosów)
- OPYD Józef: pozycja 4 : 2,94% (1 115 głosów)
- OLEJNICZAK Andrzej: pozycja 5 : 2,94% (1 115 głosów)
- KWAPIŃSKA Monika Anna: pozycja 6 : 2,94% (1 115 głosów)
- ĆWIŻYK Albert: pozycja 7 : 2,94% (1 115 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EKOLOGICZNI 2024:
- OKRĘGLICKI Paweł Michał: pozycja 1 : 0,62% (237 głosów)
- KARWAN Joanna Stanisława: pozycja 2 : 0,62% (237 głosów)
- MACKIEWICZ Andrzej Józef: pozycja 3 : 0,62% (237 głosów)
- SALASTOWICZ Magdalena Sylwia: pozycja 4 : 0,62% (237 głosów)
- DUSZAK Beata Renata: pozycja 5 : 0,62% (237 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA POWIATOWA:
- CIEMPKA Aleksander Jacek: pozycja 1 : 1,31% (499 głosów)
- SZARATA Marcin Stanisław: pozycja 2 : 1,31% (499 głosów)
- HAJDUN Marzena Maria: pozycja 3 : 1,31% (499 głosów)
- KIEŁBASA Robert: pozycja 4 : 1,31% (499 głosów)
- TUSIŃSKA Edyta Lucyna: pozycja 5 : 1,31% (499 głosów)
- CHUDZIŃSKA Beata Dorota: pozycja 6 : 1,31% (499 głosów)
- GRALAK-SŁONINA Agnieszka: pozycja 7 : 1,31% (499 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ POWIATU:
- PAWŁOWSKI Robert Andrzej: pozycja 1 : 1,49% (564 głosów)
- MACUGA Paweł Piotr: pozycja 2 : 1,49% (564 głosów)
- ŻURAWSKI Ireneusz Leszek: pozycja 3 : 1,49% (564 głosów)
- BOROCH Danuta Zuzanna: pozycja 4 : 1,49% (564 głosów)
- SAJEWICZ Elżbieta Sylwia: pozycja 5 : 1,49% (564 głosów)
- HAJDUN Luiza Aneta: pozycja 6 : 1,49% (564 głosów)
- BABIAK Wiesława: pozycja 7 : 1,49% (564 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NIE DLA PARTII POLITYCZNYCH W SAMORZĄDZIE”:
- ZAWIŚLAK Marcin Paweł: pozycja 1 : 1,68% (636 głosów)
- HARKAWY Agnieszka: pozycja 2 : 1,68% (636 głosów)
- PAWŁOWICZ Piotr Jerzy: pozycja 3 : 1,68% (636 głosów)
- ORZECHOWSKA-JAKUBIAK Krystyna: pozycja 4 : 1,68% (636 głosów)
- MOLENDA Dawid Jakub: pozycja 5 : 1,68% (636 głosów)
- ŁUKJAŃCZUK Elżbieta: pozycja 6 : 1,68% (636 głosów)
- CYBIN Mariusz Krzysztof: pozycja 7 : 1,68% (636 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu złotoryjskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KARWAN Jacek: pozycja 1 : 7,47% (920 głosów)
- SKOP Wiesław: pozycja 2 : 7,47% (920 głosów)
- GŁAZ Ewa Mariola: pozycja 3 : 7,47% (920 głosów)
- HUPENTAL Monika Eugenia: pozycja 4 : 7,47% (920 głosów)
- GRABOS Wanda: pozycja 5 : 7,47% (920 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ŁOJKO Edmund: pozycja 1 : 1,54% (190 głosów)
- SZUBA Justyna Dorota: pozycja 2 : 1,54% (190 głosów)
- TOBOREK Marcin Piotr: pozycja 3 : 1,54% (190 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- WRUTNIAK Ryszard Marcin: pozycja 1 : 1,79% (220 głosów)
- SZKLAREK Dominik Krzysztof: pozycja 2 : 1,79% (220 głosów)
- STAŃCZYK Agnieszka: pozycja 3 : 1,79% (220 głosów)
- MOHYLOWSKA Małgorzata Beata: pozycja 4 : 1,79% (220 głosów)
- DEMBSKA Joanna Sylwia: pozycja 5 : 1,79% (220 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŚWIERCZYŃSKI Wiesław Wiktor: pozycja 1 : 5,74% (706 głosów)
- KLONOWSKA Żaneta Ewa: pozycja 2 : 5,74% (706 głosów)
- MRÓZ Andrzej Stanisław: pozycja 3 : 5,74% (706 głosów)
- STACHERA Beata Katarzyna: pozycja 4 : 5,74% (706 głosów)
- MAKUCH Mirosław: pozycja 5 : 5,74% (706 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EKOLOGICZNI 2024:
- GOŁĘBIEWSKI Jakub Paweł: pozycja 1 : 0,29% (36 głosów)
- SZMYDYŃSKA Beata Franciszka: pozycja 2 : 0,29% (36 głosów)
- ŚLUFIK Aleksandra Weronika: pozycja 3 : 0,29% (36 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA POWIATOWA:
- DĘBSKI Jacek Kazimierz: pozycja 1 : 1,56% (192 głosów)
- ŁUCKA Agnieszka Magdalena: pozycja 2 : 1,56% (192 głosów)
- WARDA Piotr: pozycja 3 : 1,56% (192 głosów)
- KMITA Michał Andrzej: pozycja 4 : 1,56% (192 głosów)
- KĄDZIELSKA Katarzyna: pozycja 5 : 1,56% (192 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ POWIATU:
- RAK Robert Wojciech: pozycja 1 : 1,55% (191 głosów)
- PITERA Magdalena Maria: pozycja 2 : 1,55% (191 głosów)
- POMYKAŁA Dorota Katarzyna: pozycja 3 : 1,55% (191 głosów)
- KOZIEJ Piotr Józef: pozycja 4 : 1,55% (191 głosów)
- CICH-SŁOŃSKA Barbara Violetta: pozycja 5 : 1,55% (191 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NIE DLA PARTII POLITYCZNYCH W SAMORZĄDZIE”:
- NIEMCZYCKA Irena: pozycja 1 : 0,79% (97 głosów)
- LUDYNIA Adam Aleksander: pozycja 2 : 0,79% (97 głosów)
- KAPRAL Bartosz Franciszek: pozycja 3 : 0,79% (97 głosów)
- SMOLARCZYK Marzenna Aleksandra: pozycja 4 : 0,79% (97 głosów)
- KRYŚ-JANKOWSKA Ewa: pozycja 5 : 0,79% (97 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu złotoryjskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- OLSZANICKI Lech: pozycja 1 : 3,05% (741 głosów)
- MARKOWSKA Mariola Jadwiga: pozycja 2 : 3,05% (741 głosów)
- ZIEMAK Ewa Joanna: pozycja 3 : 3,05% (741 głosów)
- STASZCZYK Ewelina Agnieszka: pozycja 4 : 3,05% (741 głosów)
- KONEFAŁ Marek Sławomir: pozycja 5 : 3,05% (741 głosów)
- JAGIEŁA Dawid Mateusz: pozycja 6 : 3,05% (741 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MROCZKOWSKI Józef Stanisław: pozycja 1 : 1,06% (258 głosów)
- PURCHLA Genowefa Krystyna: pozycja 2 : 1,06% (258 głosów)
- SZWAJCER Aleksander Stanisław: pozycja 3 : 1,06% (258 głosów)
- SKAWIŃSKA-KOSTKA Jolanta Ewa: pozycja 4 : 1,06% (258 głosów)
- ZIĘBA Zbigniew: pozycja 5 : 1,06% (258 głosów)
- GRALAK Anna: pozycja 6 : 1,06% (258 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- FROŃ Józef Kazimierz: pozycja 1 : 2,6% (632 głosów)
- GRZYBCZYK Karolina Marcelina: pozycja 2 : 2,6% (632 głosów)
- BOJANOWSKA Beata Katarzyna: pozycja 3 : 2,6% (632 głosów)
- SZUMSKI Maciej: pozycja 4 : 2,6% (632 głosów)
- POTACZEK Mateusz Ireneusz: pozycja 5 : 2,6% (632 głosów)
- PIÓRCZYŃSKA Małgorzata: pozycja 6 : 2,6% (632 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MICHOŃ Janusz Stanisław: pozycja 1 : 3,51% (852 głosów)
- SIKORA Małgorzata Karolina: pozycja 2 : 3,51% (852 głosów)
- JAGIEŁŁO Jakub Krzysztof: pozycja 3 : 3,51% (852 głosów)
- CHLEBOSZ Agnieszka Małgorzata: pozycja 4 : 3,51% (852 głosów)
- KWIECIŃSKI Waldemar Piotr: pozycja 5 : 3,51% (852 głosów)
- NACISKAŁA Beata Dorota: pozycja 6 : 3,51% (852 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EKOLOGICZNI 2024:
- PIETRUSZKA Zbigniew Augustyn: pozycja 1 : 1,14% (276 głosów)
- GRABSKI Edward Bernard: pozycja 2 : 1,14% (276 głosów)
- BOBER Małgorzata Dorota: pozycja 3 : 1,14% (276 głosów)
- MRÓZ Krzysztof Tadeusz: pozycja 4 : 1,14% (276 głosów)
- URBAŃSKA Małgorzata Mieczysława: pozycja 5 : 1,14% (276 głosów)
- OKRĘGLICKA Anna Maria: pozycja 6 : 1,14% (276 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA POWIATOWA:
- BRZEZICKI Igor Dominik: pozycja 1 : 0,77% (187 głosów)
- JĘDRYCHOWSKA Joanna: pozycja 2 : 0,77% (187 głosów)
- RACZYŁO Adrian Wacław: pozycja 3 : 0,77% (187 głosów)
- DOMAŃSKA Ewelina Teresa: pozycja 4 : 0,77% (187 głosów)
- TUSIŃSKA Elżbieta Janina: pozycja 5 : 0,77% (187 głosów)
- LIS Jan: pozycja 6 : 0,77% (187 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ POWIATU:
- KOŁCZ Józef: pozycja 1 : 1,67% (405 głosów)
- GODYŃ Sylwiusz: pozycja 2 : 1,67% (405 głosów)
- GUZOWSKA Magdalena Anna: pozycja 3 : 1,67% (405 głosów)
- BATEK Krystyna: pozycja 4 : 1,67% (405 głosów)
- SEMENIUK Jerzy Andrzej: pozycja 5 : 1,67% (405 głosów)
- MALEC Dominika Patrycja: pozycja 6 : 1,67% (405 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NIE DLA PARTII POLITYCZNYCH W SAMORZĄDZIE”:
- HORODYSKI Łukasz: pozycja 1 : 2,86% (695 głosów)
- STOLARCZYK Mateusz Krzysztof: pozycja 2 : 2,86% (695 głosów)
- PRZYMUS Anna: pozycja 3 : 2,86% (695 głosów)
- PAKOSZ Sylwia Maria: pozycja 4 : 2,86% (695 głosów)
- JUREK Roman: pozycja 5 : 2,86% (695 głosów)
- KOBIELA Katarzyna Krystyna: pozycja 6 : 2,86% (695 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu złotoryjskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JAMRÓZ Bogdan Stanisław: pozycja 1 : 6,46% (1 076 głosów)
- HODOWANA Alicja: pozycja 2 : 6,46% (1 076 głosów)
- GAJDA Grzegorz Dominik: pozycja 3 : 6,46% (1 076 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GRZYB Stanisław: pozycja 1 : 2,49% (415 głosów)
- KINACH Tadeusz: pozycja 2 : 2,49% (415 głosów)
- NIKLEWICZ-DĘBICKA Ewelina Anna: pozycja 3 : 2,49% (415 głosów)
- SIERADZKA Lilianna Barbara: pozycja 4 : 2,49% (415 głosów)
- BYSTRZYŃSKI Marcin Kazimierz: pozycja 5 : 2,49% (415 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- KOŁODZIEJ Anita Magdalena: pozycja 1 : 2,41% (402 głosów)
- BIERNAT Maciej: pozycja 2 : 2,41% (402 głosów)
- ZWOLAK Justyna Marzena: pozycja 3 : 2,41% (402 głosów)
- LUDYNIA Violetta Michalina: pozycja 4 : 2,41% (402 głosów)
- ZAJDEL Damian Piotr: pozycja 5 : 2,41% (402 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GRALAK Beata Maria: pozycja 1 : 4,6% (767 głosów)
- OGONOWSKA Laura Rozalia: pozycja 2 : 4,6% (767 głosów)
- DIDEK Jarosław: pozycja 3 : 4,6% (767 głosów)
- ZARZYCKI Dariusz Antoni: pozycja 4 : 4,6% (767 głosów)
- SŁONINA Mieczysław: pozycja 5 : 4,6% (767 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EKOLOGICZNI 2024:
- ŚLUFIK Jarosław: pozycja 1 : 0,32% (54 głosów)
- HOMĘTOWSKA Justyna Agnieszka: pozycja 2 : 0,32% (54 głosów)
- GAWLIKOWSKI Krzysztof Przemysław: pozycja 3 : 0,32% (54 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA POWIATOWA:
- PORĘBSKI Robert Andrzej: pozycja 1 : 2,12% (353 głosów)
- AMBROŻY Joanna Maria: pozycja 2 : 2,12% (353 głosów)
- PIĘDEL Karol Tomasz: pozycja 3 : 2,12% (353 głosów)
- WOLSKI Dariusz Janusz: pozycja 4 : 2,12% (353 głosów)
- NOWACZEWSKA Rozalia Krystyna: pozycja 5 : 2,12% (353 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ POWIATU:
- BANDYK Jacek: pozycja 1 : 1,79% (299 głosów)
- MICHALCZYK Wioleta Ewa: pozycja 2 : 1,79% (299 głosów)
- BOJCZUK Barbara Teresa: pozycja 3 : 1,79% (299 głosów)
- ZAJĄC Józef Stefan: pozycja 4 : 1,79% (299 głosów)
- LEŚNIAK Leszek Adam: pozycja 5 : 1,79% (299 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „NIE DLA PARTII POLITYCZNYCH W SAMORZĄDZIE”:
- DRELINKIEWICZ Michał Karol: pozycja 1 : 2,51% (419 głosów)
- UTRATNY Stanisław Paweł: pozycja 2 : 2,51% (419 głosów)
- ANDRYJASIK Barbara Bogusława: pozycja 3 : 2,51% (419 głosów)
- DROZDEK Dawid Tomasz: pozycja 4 : 2,51% (419 głosów)
- SOBKÓW Katarzyna: pozycja 5 : 2,51% (419 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Zadania rady powiatu
Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:
- uchwalanie budżetu powiatu
- decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
- planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
- nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
- przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
- współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?