Udane Mistrzostwa Polski Juniorów w Radomiu (ZDJĘCIA)

Dobrze wypadli zawodnicy MKLA Łęczyca na odbywających się w Radomiu Mistrzostwach Polski Juniorów. Najlepiej z ośmioosobowej grupy wypadła startująca w trójskoku Martyna Tomes. Reprezentantka Łęczycy zajęła siódme miejsce z rekordem życiowym (11.41 m).

Poniżej możliwości zaprezentował się startujący w tej samej konkurencji Dominik Nowakowski. Eliminacje zawodnik zakończył na piątej pozycji z bardzo dobrym rekordem życiowym (13,70 m).Stawiało go to w gronie kandydatów do czołowych miejsc. Niestety w rozgrywce finałowej nie potwierdził wysokiej formy i z wynikiem (12.85 m) uplasował się na dziesiątej pozycji.

Nie zawiedli oczekiwań nasi tyczkarze. Szymon Kłosiński ustanowił rekord życiowy (4.20 m) i zajął siódme miejsce, a Krystian Nowakowski był dziewiąty z najlepszym rezultatem sezonu (4.10 m).

Rekordami życiowymi skuteczność startową wykazali także płotkarze.W biegu na 400 metrów przez płotki Mateusz Grabski był dwunasty (55.52 s), Bartosz Subocz ukończył bieg na piętnastej pozycji (57.49 s).

Do udanych występów na Mistrzostwach Polski nie może zaliczyć ubiegłoroczny mistrz U-18 na 110 metrów przez płotki Jakub Florczak. W finale B zajął czwartą pozycję i z wynikiem (15.06 s) uplasował się ostatecznie na dwunastej pozycji. Adam Jaśkiewicz był osiemnasty (16.80 s).

Trzeba zaznaczyć że zawodnicy po przejściu do kategorii U-20 mają problem z techniką na wyższych płotkach czego skutkiem są słabsze wyniki. Przed nimi jeszcze rok rok pracy w tym roczniku można więc liczyć na dużo lepsze występy w przyszłości.