Znakomita forma łęczyckich lekkoatletów na Mistrzostwach Wojewódzka Łódzkiego

Joanna Kaźmierczak
Znakomita forma łęczyckich lekkoatletów na Mistrzostwach Wojewódzka Łódzkiego MKLA Łęczyca
Nasza grupa juniorów z Łęczycy w sobotę, 8 czerwca na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Łodzi (U-18 i U-20) zdobyła 13 medali dominując w większości konkurencjach. Najlepszy wynik ustanowił nasz etatowy płotkarz Hubert Woźniak który w biegu płaskim na 100 m ustanawiając rekord Łęczycy w kategorii U-20: 10,94s, wygrał również w biegu na 110 m przez płotki.

Mistrzostwa Województwa U-18 i U-20

• Filip Dudka – tyczka I miejsce, skok w dal II miejsce.
  • Maria Czarnecka – pchnięcie kulą I miejsce, rzut dyskiem III miejsce.
  • Wiktoria Idczak – trójskok I miejsce, skok w dal III miejsce.
  • Oliwia Kępska – pchnięcie kulą I miejsce, rzut dyskiem II miejsce.
  • Szymon Pawłowski – skok wzwyż II miejsce.
  • Krzysztof Wawrzyniak – 110 m przez płotki III miejsce.

Mistrzostwa Województwa U-12 i U-14 w Bełchatowie

Worek medali przywieźli najmłodsi lekkoatleci z zawodów, które odbyły się wczoraj w Bełchatowie. Łęczyccy zawodnicy zdobyli dziewięć medali i niektórzy z nich zostaną powołani na Mistrzostwa Polski NESTLE CUP, które odbędą się w Włocławku.